DEAD FURIES – ROCK CITY A GO GO (2018)

Mis on ühel Y-generatsiooni (jaa-jaa!) lillelapsel muret? See, et ta pole piisavalt vanakool ega ka piisavalt modernne, teadlik muusikakuulaja ehk ei fänna vinüülplaate. Üldiselt ei ole ma CD-plaatide austajana probleeme kogenud, kuid nüüd leidsin ennast ootamatult olukorrast, kus valida oli ainult vinüüli ja digitaalse plaadiversiooni vahel. Ega’s midagi, hakkasin lõpuks vastutustundlikuks täiskasvanuks ja tellisin pangast krediitkaardi. Minu esimeseks virtuaalseks muusikaostuks oli DEAD FURIES, täpsemalt öeldes nende viimane plaat „Rock City A Go Go”, mis just ainult eelpool mainitud versioonides saadaval on.

df

Tegelikult olin seda plaati varem kuulnud. Korduvalt. Rada7 lehel toimunud eelkuulamise ajal mängis „Rock City A Go Go” virtuaalses plaadimasinas mitu ringi ja veebruarikuise plaadiesitluskontserdi ajaks olid kõik laulud selged. Täna, hallil teisipäeval, vajasin aga hädasti kedagi, kes mind taas nii kenasti  motiveeriks: „Getcha Kicks MF!”

Kaksteist lühemapoolset lugu uuel DF plaadil on ideaalne motivatsioonipakett. Selline jõuline rusikahoop. Piisavalt lühike, et mitte hakata ennast kordama. Piisavalt kaasahaarav, et hakata kummitama. Jah, ühte hitti on sellelt plaadilt raske valida, sest vähemalt pooled lood konkureerivad sellele tiitlile. Võrreldes esimese albumiga „No Talkin’ All Action” on DF-i muusika muutunud meloodilisemaks, vaheldusrikkamaks, ühesõnaga huvitavamaks. Pungilik lihtsakoelisus, rifiroki raskus ja metalmuusika kaasahaaravus – meeldib, kohe väga meeldib. Aitäh! Motivatsioon on nüüd igatahes laes!

DF-iga esmatutvuseks vaata näiteks alljärgnevat videot ja külasta nende Facebooki lehekülge.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s