Hard Rock Laager 2017

Hard Rock Laager 2017 – tehtud! Heakene küll, mitte tehtud, vaid käidud ja nähtud ning suur aitäh tegijatele!

niisama3v

Lõppenud Laager võlus mind ennekõike mõnusa kodumaiste bändide nimekirjaga. Väga kahju, et nägemata jäi Psychiatric Ward, Laagri avapauk. Õigupoolest Tallinn-töö-ummikud-vihm mõjusid kokku nii, et esimene bänd, mida nägin, oli Dead Furies. Ja kahjuks ka ainult teist poolt etteastest. Õnneks piisas sellest vähesest teadmaks, et ma tahan neid näha veel ja veel. See oli suurepärane, milline energia!

deadfuries1vmv_deadfuries2v

Herald on kvaliteet. Tõupuhas heavy metal, made in Estonia. Muhe vaatamine-kuulamine. Mõjub ühtemoodi kaasahaaravalt nii kapihevikale (väike hevipisik pesitseb mul südames juba vanadest aegadest) kui tõsimeelsele hevifännile. Plusspunktid tulevad lisaks eestikeelsete tekstide eest.

herald1vmv_herald3v

Goresoerd – kindel kvaliteet, taaskordselt. Oled nüüd fänn või mitte, ka seda bändi on lihtsalt mõnus vaadata kontserdil. Kõik toimib sujuvalt ja live on viimaste detailideni paigas. Valgus, muusika, riietus, lavaline olek-suhtlemine nii omavahel kui publikuga. Kõik.

Goresoerd1v

Tankisti ajal tundsin, et olen vanaks jäänud. Miks? Sest esimest korda Laagri ajaloos vaatasin bändi ja mõtlesin: “Huvitav, nooruslikult uljas suhtumine-suhtlemine!” Mine või passi vaatama, aga Tankist jäi meelde, igatahes.

tankist1vtankist2v

Val Tvoar – võrreldes varasemate herr Tarvo Valmi projektidega tundub Val Tvoar mulle kuidagi küpsem. Bändist õhkub rahulolu – kõik on hästi ja nii peabki olema.

valtvoar1vuusmv_valtvoar2v

Condescension – see ei ole üldiselt minu teetass, kuid huvitav vaadata igatahes.

mv_cond1vmv_cond2v

DND andis järjekordse suurepärase kontserdi. Kes vahetab lugude vahel lavakostüüme, kes kitarre. Eriliselt jäi kummitama uus lugu “Kontserdilt koju” (kui see nüüd õige pealkirjaga sai nimetatud), kuidagi rusikana silmaauku oli see laulutekst. Üleüldse, muusika kõrval kiidaksin DND tekste – mõjuvad kohati nagu väike filosoofiline mõtisklus. Seinad me vahel, tunnete lagi… (loost “Rong”).

DND2v

Asphyxi läksin vaatama puhtast huvist, kuid wow! Kiire, korralik, täpne ja suurepärane esinemine!

mv_Asphyx1

Showeri kohta olen kuulnud vaid legende. Nende esinemine oli selline, nagu olin mõnes mõttes oodanud: sain aru, miks on legendid tekkinud ja oli kaasahaarav küll, samas oli ka näha, et on kaua lavalt eemal oldud, näiteks need väikesed tühjad pausid lugude vahel. Ja üleüldse – kas Sven Valdmann on leidnud ajamasina, mis aega ei peata, vaid ka tagasi kerib?

shower1vmv_shower2v

Arcturuse ajal vajasin väikest pausi. Geniaalne ja hullumeelne üheskoos, tõepoolest, kuid samas väga intensiivne. Meeldejääv!

arcturus1av

Loitsu matus oli kordaläinud, tundus vähemalt nii. Kuidagi pidulik oli, kõik pealtvaatajad seismas kui üks mees pinkidel püsti, terve kontserdi. Ja natuke oli ka kurb ja samas oli ka hea meel, et selline bänd meie väikeses skenes üldse on olnud. Aitäh!

loits4vloits3v

Katatonia esinemist ma natuke pelgasin. Nii “esimene” kui “teine” Katatonia ajajärk on mulle meeltmööda, viimase kümne aasta looming aga ei ole suutnud jäädavalt kõnetada. Õnneks oli hirm asjatu, ka uued lood kõlasid kontserdil kaasahaaravamatena kui plaadilt kuulates. Ja kui veel “Evidence” või “Teargas” esitusele tulid, no täielik nostalgialaks. Positiivsete uudistena ka seda, et HRL kavalehelt võis väiksemas kirjas lugeda, kuidas Katatonia 4. detsembril Tapperisse esinema tuleb. Aitäh, aitäh, aitäh! Is this your way of telling / Another has been found / Now I know it’s teargas in my eyes ❤

katatonia1vkatatonia2v

Elu-olust rääkides, siis kõik oli hästi. Toiduvalik oli hea ja eriti meeldis ühele meist üks võileib. Justnimelt võileib, mis oli elu parim võileib. Metal Meals võileib. Hakka või kahetsema, et ma samas telgis pakutud grillitud kanasüdamed vahele jätsin.

-“Mis sulle selle aasta Laagris siis meeldis?”

-“Võileib!!!”

Jooki oli (NB! Pohmakas! Palun järgmisesse Laagrisse kast alkovabat siidrit ka kaasa võtta, aitäh! :*) ja käsitööõlut oli. Oli plaate, oli riideid, kõike, mida vaja. Muda oli ka, täiesti piisavalt kohe. Vihma sadas ainult reedel, ja ka siis õnnestus täielikku paduvihma vältida.

niisama1vniisama_n

Jah, kõik oli lihtsalt suurepärane. Suur kummardus ja kniks korraldajatele. 29-30. juuni 2018 võib vist juba kalendris punase südamega tähistada, jah? 😀 ❤

katatonia3v

 

 

 

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s